BIOGRAFIE

Gabriela Gunčíková - osobní data Narozena v Kroměříži: 27.6.1993.
Bydlela s rodiči v Holešově, v Kvasicích a v Jankovicích.
Od léta 2012 žije v Praze.
Studuje 4. ročník gymnázia.
Má mladšího bratra Honzu.


Dětství

Gabriela Gunčíková - dětství Gabriela se v dětství věnovala převážně hudbě a sportu. Učila se hrát 6 let na kytaru v ZUŠ, hrála házenou na velmi dobré úrovni, navštěvovala taneční kroužky, ráda lyžuje.
První hudební úspěch – v 13 letech vítězství v pěvecké soutěži "Superstar mikroregionu Haná" v kategorii do 15 let.
Svoje první nahrávky v profesionálním studiu absolvovala jako odměnu za vítězství v pěvecké soutěži.


Kapely

Po prvních pokusech se skupinou svého otce "Iron Maiden Revival Otrokovice" začala pravidelně veřejně vystupovat se skupinou "Bite Hazard".
Z tohoto období pocházejí vynikající studiové nahrávky cover verzí skladeb Still Of The Night (Whitesnake) nebo How Much Love (Vixen).
Poté spolupracovala s olomouckým rockovým muzikantem Davidem Spilkou a skupinou James D.S. Společně nahráli duet Away From Eden na CD Ghost skupiny James D.S. a s touto skupinou vystoupila také na zimním koncertu Masters Of Rock ve Zlíně.
Gabriela Gunčíková - Meryland Následovalo přechodné období a vystupování s regionálně známými kapelami Fragmentary, Memoria a Meryland.
Z období jejího působení v kapele Meryland pocházejí dvě úspěšné studiové video nahrávky skladeb Barracuda (Heart) a Love Hurts (Nazareth).
Obnovený Meryland se stal její doprovodnou kapelou. Společně absolvovali od léta 2011 do léta 2012 mnoho koncertů v Čechách, na Moravě i na Slovensku.
Spolupráce s Merylandem skončila v létě 2012, kdy přešla pod agenturu Lewron music známého producenta Leška Wronky a zahájila další kapitolu své umělecké dráhy s novou kapelou, kterou si sama vybírala v konkurzu.

Superstar

Gabriela Gunčíková - superstar Mezníkem v její kariéře se stala účast v soutěži Česko a Slovensko hledá Superstar v roce 2011.
Probojovala se do Superfinále, ve kterém nečekaně prohrála se slovenským zpěvákem Lukášem Adamcem, přestože byla velkou favoritkou.
Stala se nejlepší účastnicí soutěže z České republiky a rovněž nejlepší mezi ženami.
Díky této soutěži se stala všeobecně známou osobností a obdivují ji tisíce fanoušků nejen v České, ale i ve Slovenské republice. Mnoho příznivců má i v zahraničí.


Kariéra - úspěchy

Gabriela Gunčíková - objev roku 2011 03.09.2011 - Česká hvězda 2011 - Objev roku 2011 – 1. MÍSTO
26. listopadu 2011 získala cenu Objev roku v anketě Český slavík Mattoni za rok 2011.
28. listopadu 2011 vydala své debutové album Dvojí tvář, které se stalo hned po prvním týdnu prodeje 10. nejprodávanějším albem u nás.
Gabriela Gunčíková - kleopatra Začátkem roku 2012 přijala krátkodobé angažmá v divadle Broadway v Praze, kde dva měsíce vystupovala v hlavní roli slavného muzikálu M. Davida Kleopatra.
08.03.2012 – Ceny Anděl Akademie populární hudby - Objev roku 2011 – 3. MÍSTO
Gabriela Gunčíková - dvojí tvář Album Dvojí tvář bylo v březnu 2012 jedním ze tří nominovaných na cenu Anděl 2011 v kategorii "Objev roku 2011".
V dubnu 2012 se zařadila mezi 5 nejpopulárnějších zpěvaček v ČR v anketě TýTý 2011.
Gabriela Gunčíková - turné karla gotta Koncem roku 2012 byla Gabriela pozvána jako host na dosud největší turné legendy české pop music pana Karla Gotta, které bylo pro velký úspěch prodlouženo a pokračovalo i na jaře roku 2013. Gabriela absolvovala s Mistrem v rámci obou částí turné celkem 22 veřejných koncertů, které shlédlo více než 100 tisíc platících diváků. Toto turné se stalo podle OSA nejúspěšnějším turné tuzemského interpreta v roce 2012.
V novém ročníku ankety Český slavík Mattoni 2012 obsadila v kategorii zpěvaček krásné 7. místo.
Gabriela Gunčíková - černý anděl 28.2.2013 vyšel dlouho očekávaný videoklip k singlu Černý anděl, který hned po vydání sklidil velký ohlas na internetovém YouTube kanálu Gabriely. Doposud jej tam zhlédlo přes 600 tisíc lidí a další stále přibývají... Videoklip Černý anděl byl úspěšný i v hudebních žebříčcích, např. T-Music Chart (1. místo) Óčko chart (3. místo), Čas Top 30 rádia Čas (4. místo) aj.
Gabriela Gunčíková - celkem jiná Dne 29.5.2013 vyšlo druhé, rockově laděné album s názvem "Celkem jiná". V prodejním žebříčku IFPI TOP50 se album udrželo 15 týdnů, přičemž se umístilo první týden na 10. místě, druhý týden bylo dokonce třetí.Oficial web: www.guncikovagabriela.comPowered by: Petr Šimek & design by: Marek Hrebík

Copyright © 2013 Gabriela-Fansite.cz. All rights reserved.